معرفی متد و منابع آموزشی

در مسیر آموزشی خود می‌بایست همیشه به‌دنبال بهترین منابع بود. هرچند این موضوع تمام ماجرا نیست؛ اما با انتخاب یک منبع آموزشی مناسب و جامع قطعاً بخشی از مسیر را به خوبی پشت‌سر گذاشته و پس از آن می‌توان با خیالی آسوده به بخش‌های دیگر ماجرای آموزش با کیفیت پرداخت.

یکی از متدهای اصلی آموزش بزرگسالان در آکادمی فرانسه میرافضلی، متد Édito می‌باشد که جزو کامل‌ترین منابع آموزشی زبان فرانسه است.
اما نکته‌ی قابل توجه این است که برای پیشرفت و تکمیل مهارت‌های گوناگون آموزشی، این متد به تنهایی کافی و پاسخگو نیست. در کنار این منبع اصلی لازم است از کتاب‌ها و جزوات دیگری نیز بهره گرفت تا هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خوانش به موازات هم تقویت شده تا به نتیجه‌ی دلخواه برسیم.

در هر سطح از این کتاب برای پوشش هر چهار مهارت زبانی، به مطالب مهم و کاربردی زیادی دست خواهید یافت. برای مثال، در سطح A1 در بخش نحوه‌ی ارتباط با محیط و دیگر افراد مسائلی آموزش داده می‌شود که نمونه‌هایی از آن‌ها را در ادامه می‌بینیم:
سلام و احوالپرسی/خداحافظی
معرفی خود و دیگری/درخواست معرفی از افراد دیگر
آدرس دادن/ درخواست آدرس یک مکان
جابه‌جایی در شهر با وسایل حمل‌و‌نقل گوناگون
بیان ساعت و اوقات مختلف شبانه‌روز/ پرسیدن ساعت از دیگری
خرید کردن/ سفارش غذا و یا نوشیدنی در رستوران و کافی‌شاپ
ابراز علاقه کردن
بیان تفریحات و سرگرمی‌های متنوع
بیان سلیقه‌ی خود و دیگری
صحبت از آب‌وهوا
توصیف چهره، پوشش و ظاهر یک فرد
بیان سایز لباس و کفش/ بیان قد و وزن و یا درخواست این موارد از دیگری
توصیف یک مکان
توصیف یک روز و فعالیت‌های روزمره
فیکس کردن قرار ملاقات با دیگران
درخواست مؤدبانه از کسی/ رد یا قبول درخواست دیگران
معرفی اعضای خوانواده/ آشنایی با واژگان مربوط به اعضای خوانواده
معرفی دوستان و همکاران
تبریک گفتن به دیگران
معرفی یک اقامتگاه و یا منزل شخصی/ بیان قوانین مربوط به اقامتگاه‌ها
اظهار تأسف و عذرخواهی از دیگری
نگارش نامه، ایمیل، کارت پستال و یا کارت دعوت
ابراز تعجب از موضوعی/ بیان موافقت و یا عدم موافقت در موضوعی
بیان اهداف و پروژه‌های تحصیلی و کاری
صحبت از مشکلات و ….
در اصل می‌توان گفت با گذراندن سطح A1 زبان‌آموز قادر خواهد بود در بسیاری از زمینه‌ها با دیگران ارتباط مؤثر برقرار کرده و نیازهای خویش را برآورده سازد.

نکته‌ی بسیار حائز اهمیت در این متد آموزشی زبان فرانسه این است که به شیوه‌ای بسیار منظم و هدفمند زبان‌آموز را به سمت بحث اصلی هدایت می‌کند.
برای مثال در بخش شنیداری، در ابتدا زبان‌آموز فایل صوتی مربوط به آن درس را شنیده و به کلیت موضوع فایل پی خواهد برد. پس از آن برای فهم بیشتر به سؤالات مطرح شده پاسخ خواهد داد و در نهایت تمریناتی در انتهای هر بخش آمده که می‌بایست با انجام آن‌ها به تثبیت مطالب بپردازد.
از دیگر نقاط مثبت می‌توان به بخش انتهای هر فصل اشاره نمود و آن هم تمرینات مهم و اساسی به منظور آماده‌سازی زبان آموز برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی delf می‌باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی و طرح سؤالات خویش در این زمینه همین امروز با شماره‌ی ۰۹۲۱۳۸۲۸۳۷۲ تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنیم.

دکمه بازگشت به بالا